W 150 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego

15 listopada nasza szkoła na lekcjach historii zamieniła się w salę muzealną. Z inicjatywy Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny  w 150 rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego, jednego z Ojców Niepodległości przygotowano mobilną wystawę przedstawiającą biografię tego wybitnego polityka i dyplomaty. O życiu i politycznej działalności oraz o jego zasługach, zwłaszcza na Śląsku barwnie opowiadał uczniom klas IV – VII pracownik muzeum, Robert Wencel. Uczniowie słuchali z uwagą i zainteresowaniem. Po czym samodzielnie przeglądali wystawę wypełniając karty pracy nawiązujące do życia  i działalności Wojciecha Korfantego. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i postawą badacza. Dzięki wystawie i prelekcji  poznali oni postać Wojciecha Korfantego oraz jego zasługi dla Polski i Śląska.

Dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom oraz koordynatorom wystawy w naszej szkole: Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie.

Donata Bieniek