DOBRE ZAKRĘTKI

Zakrętka do zakrętki, aż zbierze się miarka! Od wielu lat aktywnie uczestniczymy w pomocy dzieciom, której jej potrzebują. Zadanie to jest na miarę naszych możliwości, ponieważ wystarczy po prostu zbierać plastikowe zakrętki z butelek po mleku, sokach, płynach itp. Każdy ma je w domu i wystarczy tylko przynieść je ze sobą do naszej Szkoły i wrzucić do oznaczonych pojemników. W tym przypadku nie możemy mówić o limicie, ponieważ każda ilość zakrętek się przyda!

Dla ciekawskich – co dalej dzieje się z zebranymi zakrętkami?  Otóż, firmy recyklingowe skupują je w dużych ilościach, a ich równowartość wpłacają na konto wybranej fundacji, pod której opieką jest konkretne dziecko. A tutaj jest już prosto, ponieważ ze zgromadzonych funduszy udzielana jest pomoc dzieciom tzn. kupowany jest sprzęt rehabilitacyjny lub opłacana jest rehabilitacja dziecka.

W naszej Szkole od lat wspieramy Bartka. Zebrane pieniądze przeznaczane są na protezy oraz rehabilitację – poprawiając jakość życia Chłopca.

 

Zatem działajmy i napełniajmy pojemniki zakrętkami! Czekamy na każdą zakrętkę właśnie od Ciebie!

Uwaga! Uwaga!

Ze względu na pandemię COVID -19 nakrętek nie wnosimy do Szkoły. Wrzucamy je do pojemnika, który znajduje się obok kontenera na odpady komunalne przy kotłowni. Do worka/torby z nakrętkami w widocznym miejscu „wrzucamy” kartkę z wpisem: (imię, nazwisko, klasa).

Zbiórkę i transport zebranych korków organizują p. Marcel Hys oraz p. Barbara Niedźwiecka

 

Marcel Hys