WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE W KUP

W piątek 5. kwietnia 2024 roku odbyły się XVII Wojewódzkie Wiosenne Biegi Przełajowe w Kup pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Zawody przebiegały na leśnych trasach biegowych obok bocznego boiska LZS.

Naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów z klas I – VII. Zawodników wspierała duża grupa kibiców z klas I – III, która dopingowała naszych sportowców. Po otwarciu zawodów odbył się bieg integracyjny dla wszystkich chętnych na dystansie 200 metrów.

W dalszej kolejności miały miejsce biegi w kolejnych kategoriach.  Uczniowie klas I – II biegli na dystansie 300 metrów, klas III – IV na dystansie 400 m, V – VI na dystansie 600 m, a z klasy VII pokonywali dystans 1000 metrów. Wielki sukces odniosła Agnieszka Stenzel z klasy drugiej, która zdobyła I miejsce i  złoty medal na dystansie 300 metrów. Ponadto na wyróżnienie zasługuje Anna Święcicka, która uplasowała się na szóstej pozycji i  Julia Napieralska na siódmym miejscu. Pozostali zawodnicy także godnie reprezentowali naszą szkołę.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.