KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI ZA PROJEKT „DIGITALE FAMILIE”

     Otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości Programu eTwinning. Dla szkoły jest to publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do wysokich standardów nauczania oraz otwartość na europejską współpracę.  Dla uczniów jest to zwiększenie motywacji do aktywnego poszukiwania wiedzy.

     Sukces naszej szkoły zawdzięczamy naszym uczniom zaangażowanym w zadania projektowe i  gotowym do współpracy.

     Projekt Digitale Familie realizowaliśmy w miesiącach wrzesień 2023 – marzec 2024 wraz z klasą siódmą na lekcjach języka niemieckiego.  W trakcie projektu, jako członkowie rodziny Klein, przedstawiliśmy się tworząc avatary w aplikacji Avachara, a następnie zamieściliśmy swoje opisy na wspólnym Padlecie.  Zaprojektowaliśmy w Canvie propozycje na logo naszego projektu. Tworzyliśmy nasze wielopokoleniowe rodziny podając informacje o członkach rodziny. Tak powstała książeczka Story Jumper. Nasze osoby to: Tochter i Vater – przygotowaliśmy te strony dodając obrazy i opis.  Następnie dodaliśmy nagrania głosowe na stronach Mutter i Tante  przygotowanych przez inne szkoły.  Przygotowaliśmy interaktywne ćwiczenia w aplikacji Learningapps ze słownictwem z naszego projektu. Wzięliśmy udział w wysyłaniu kartek świątecznych, które własnoręcznie przygotowaliśmy i wysłaliśmy do szkół partnerskich z naszego projektu. Wspólnie ze szkołą SP w Koźminku (woj. wielkopolskie) ułożyliśmy diamentowy wiersz „die Schwester”. Odegraliśmy mini – dialogi. Wspólnie z innymi szkołami nagraliśmy wywiady, które znalazły się w interaktywnej książeczce Story Jumper. Spotkaliśmy się online ze szkołą SP Lisewo (woj. mazowieckie) uczniowie zadawali sobie pytania w języku niemieckim i zagrali wspólnie w quiz na Kahoot. Zagraliśmy też w grę Familienspiel na Genially podsumowującą nasz projekt.

    Krajowa Odznaka Jakości Programu eTwinning jest drugą nagrodą Krajowego Biura eTwinning dla naszej szkoły, pierwszą otrzymaliśmy również za projekt z języka niemieckiego.