SZKOLNY MURAL – realizacja projektu

 

Mimo, że pandemia i przez większość czasu z uczniami widzieliśmy się jedynie przez Internet, to jednak udało się zrealizować projekt, który wyszedł z inicjatywy naszej Pani Dyrektor Izabeli Święcickiej. Projekt dotyczył upiększenia „Zielonej Klasy”, która powstaje między budynkiem naszej szkoły a boiskiem. Pani Dyrektor wyszła z propozycją, by na szarym, brzydkim murku stanowiącym granicę naszego szkolnego placu, a zarazem ścianę powstającej „Zielonej Klasy”, powstał mural stworzony przez uczniów naszej szkoły.

Zadania podjął się p. Krzysztof Chaliński – nauczyciel plastyki. Pomysł bardzo spodobał się uczniom, tym bardziej, że to oni sami mieli za zadanie zarobić projekt powstającego muralu,
a następnie pomalować ścianę. Mur podzielony jest na cztery części, oddzielone od siebie drewnianymi słupami. Pomalowania pierwszej części podjęli się uczniowie uczęszczający na szkolną świetlicę, przy dużej pomocy klasy czwartej, drugą część zaprojektowali i pomalowali uczniowie klasy czwartej, trzecią – uczniowie klasy szóstej, a ostatnią – siódmej. I tak ścianę zdobi teraz Mały Książę, różowa pantera otoczona bajkowymi postaciami, kosmonauta (nie mogło być inaczej, skoro mamy odlotową i jedyną w całym kosmosie szkołę) oraz bohaterowie posiadający nadludzkie moce, a wśród nich Hulk, Spider-Man, Kapitan Marvel i minionek.

Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za zasponsorowanie farb i pędzli, bez których mural by nie powstał, a przede wszystkim Pani Dyrektor za pomysł upiększenia naszej szkolnej przestrzeni.

 

Krzysztof Chaliński