SZKOŁA POMAGA SZKOLE – BRYNICA DLA IVANCEI

“Szkoła pomaga szkole” to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest kreowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, promocja wolontariatu, a także zbiórka środków na remont mołdawskiej szkoły w Ivancei.

W ramach akcji każda zgłoszona placówka – w tym nasza – organizuje przedsięwzięcie charytatywne, podczas którego zbierane są środki na remont szkoły w Ivancei.

Nasza społeczność szkolna (wszystkie klasy I-VIII) w tym celu zrealizowała projekt, którego efektem finalnym jest syrop z pędów sosny. Uczniowie wykonali go od początku do końca samodzielnie – pod czujnym okiem nauczycieli. Dzięki ich zaangażowaniu na szkolnym parapecie stanęło 10 pięciolitrowych słojów z pędami zasypanymi cukrem, które uczniowie mozolnie przez tydzień ubijali i mieszali. Następnie zlewali powstały syrop do wcześniej przygotowanych słoiczków, opatrzonych etykietami z autorską nazwą syropu (konkurs polonistyczny), które wykonali w ramach konkursu na zajęciach informatyki i techniki.

W kolejnym etapie Uczniowie zadbali o jego dystrybucję w lokalnych sklepikach w Brynicy oraz wśród urzędników Urzędu Gminy Łubniany.

Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na wyremontowanie szkoły w mołdawskiej Ivancei. Bardzo dziękujemy Wszystkim za wsparcie dla naszej akcji, zarówno Urzędowi Gminy Łubniany z Wójtem Pawłem Wąsiakiem na czele, jak i Mieszkańcom Brynicy.

Cieszymy się, że w ten kreatywny i przyjemny sposób przyczynimy się do poprawienia jakości kształcenia naszych rówieśników w Mołdawii.