Sukces naszych uczniów w II Piastowskim Turnieju Terenowym o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego

22 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Piastowskim Turnieju Terenowym organizowanym przez Muzeum Śląska Opolskiego. Uczniowie w trzyosobowych drużynach z mapą w ręce przemierzali miasto wyznaczonymi szlakami. Odszukiwali miejsca związane z historią Opola (m.in. pomniki, kościoły, ważne z punktu historii place i budynki) gdzie czekały na nich zadania do wykonania.

Publiczną Szkołę Podstawową w Brynicy reprezentowały dwie drużyny:

Drużyna I:

Julia Łaskawska

Julia Rozwadowska

Małgorzata Kaznowska

 

Drużyna II:

Jan Kownacki

Wojciech Bronkiewicz

Bartosz Napieralski

 

Obie grupy wykazały się umiejętnością orientowania mapy w terenie oraz odczytywania informacji z planu miasta. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i konsekwencją w dążeniu do celu oraz determinacją i chęcią walki do samego końca.

 

Nasza drużyna (Janek K., Wojtek. B oraz Bartek N. ) zdobyła III miejsce

 

Turniej był okazją do poznania historii naszego miasta wojewódzkiego  – Opola, jego zabytków i kultury.

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę, dawkę emocji. Do zobaczenia za rok