Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Czytanie  rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc                 i pocieszenie w przeciwnościach. – Cyceron

 

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy z tej okazji brali udział w literackich podchodach. Podzieleni na kilkuosobowe drużyny wypełniali różnorodne zadania. Wśród zadań były takie, które odwoływały się do ich wiedzy i znajomości bajek i baśni oraz klasyki dziecięcej.  Były zadania wymagające twórczego podejścia do tematyki (m.in. dokończenie opowiadania według własnego pomysłu, ułożenie spójnej opowieści na podstawie Story Cubes). Mieli też zareklamować czytanie książek.  Uczniowie wykazali się wiedzą, wyobraźnią oraz kreatywnością. Doskonalili również umiejętność współdziałania w grupie.

Uczniowie klas starszych, inspirowani przez nauczycielkę języka polskiego, napisali własne książki, które przekazali pozostałym kolegom i koleżankom. Każda książka była odzwierciedleniem ich zainteresowań, własnych pomysłów i wyobraźni.