SPOTKANIE Z PANEM JACKIEM PAŁKIEWICZEM

9 czerwca gościliśmy w naszej szkole cenionego podróżnika, reportera i autorytet w dziedzinie sztuki przetrwania – pana Jacka Pałkiewicza. Jest on jednym z najbardziej aktywnych podróżników, który zorganizował ponad 100 wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Opowiedział naszym uczniom o swoich podróżach, o tym jak w 44 dni przebył Atlantyk jako dobrowolny rozbitek, o swoich wyprawach na Borneo i Nową Gwineę, Saharę i Syberię, o szkoleniach dla kosmonautów, o swojej szkole przetrwania i wyprawie podczas której odkrył źródło Amazonki. Uczniowie zadawali gościowi pytania, a ten chętnie na nie odpowiadał. Okazało się, że jego pasja zaczęła się od czytania książek o tematyce podróżniczej, które rozpaliły w nim chęć poznania świata. Podkreślił, ze wiele razy napotykał na różne trudności, ale nigdy się nie poddawał. Zawsze starał się doprowadzić swoje zadanie do końca i dzięki temu jest dumny z  tego co osiągnął. Myślę, że nasi uczniowie zapamiętają to przesłanie, a spotkanie z wielkim podróżnikiem pozostanie na długo w ich pamięci.