Wszyscy Święci zawitali w naszej szkole!

„Każde może być święty, jeśli tylko chce…”brzmią słowa religijnej piosenki, czy aby ma pewno? Próbowaliśmy sobie odpowiedzieć na to pytanie, przygotowując się do zorganizowania w naszej szkole Balu Wszystkich Świętych. Poznawaliśmy sylwetki osób świętych, dzieliliśmy się ciekawostkami z życia osób kanonizowanych.

               4 listopada przyszliśmy na Mszę Świętą przebrani za swoich patronów, po jej zakończeniu udaliśmy się w radosnym orszaku do szkoły, gdzie balowaliśmy jak na świętych przystało. Kiedy brakło nam sił odpoczywaliśmy w niebiańskiej kawiarence, gdzie czekał na nas poczęstunek. Zabawę przy muzyce przeplatały konkursy i zabawy związane z życiem niebiańskich orędowników.

               Doszliśmy do wniosku, że każdy może być święty. Jak mówi Papież Franciszek „Nie ma świętego bez przeszłości ani grzesznika bez przyszłości”. Pamiętaj więc, że NIEBO czeka także na Ciebie!

                Warto w tym miejscu wspomnieć nasze obchody XXI Dnia Papieskiego z 12. 10. br. Tegoroczne hasło przewodnie Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się!” przekierowało nas na myślenie o Papieżu, jako o człowieku przekraczającym granice, bariery kulturowe, religijne, polityczne, społeczne. Nasz Rodak uczył nas i dawał nam świadectwo , że liczy się każdy człowiek, bez podziałów i różnic. Na te tematy została przeprowadzona w tym dniu dyskusja w klasach starszych, a młodsi uczniowie zajęli się wykonaniem różańców z różnych przedmiotów. Na podsumowanie udaliśmy się do ogrodu Ks. Radka Chałupniaka – człowieka, świętego kapłana, który swoim życiem również dawał świadectwo miłości do boga i ludzi. Tam odmówiliśmy wspólnie różaniec, a po zakończonej modlitwie przyszła strawa dla ciała – kiełbaski z ogniska.