Zakręcona nakrętka dla Bartka

Od kilku lat aktywnie uczestniczymy w pomocy dzieciom, które jej potrzebują. Zadanie to jest na miarę naszych możliwości, ponieważ wystarczy po prostu zbierać plastikowe zakrętki z butelek po mleku, sokach, płynach itp. Każdy ma je w domu i wystarczy tylko przynieść je ze sobą do naszej Szkoły i wrzucić do oznaczonych pojemników. W tym przypadku nie możemy mówić o limicie, ponieważ każda ilość zakrętek się przyda!

Dla ciekawskich – co dalej dzieje się z zebranymi zakrętkami?  Otóż, firmy recyklingowe skupują je w dużych ilościach, a ich równowartość wpłacają na konto wybranej fundacji, pod której opieką jest konkretne dziecko. A tutaj jest już prosto, ponieważ ze zgromadzonych funduszy udzielana jest pomoc dzieciom tzn. kupowany jest sprzęt rehabilitacyjny lub opłacana jest rehabilitacja dziecka.

W naszej Szkole od lat wspieramy Bartka. Zebrane pieniądze przeznaczane są na protezy oraz rehabilitację – poprawiając jakość życia Chłopca.

Czekamy na każdą zakrętkę właśnie od Ciebie!

Wzorem ubiegłego roku za szczególny udział i zaangażowanie w akcji „Zakręcona Nakrętka dla Bartka”:

1. Nagroda za zebraną największą ilość nakrętek w szkole (1 kupon)

2. Szczęśliwy los – (losowanie) wśród wszystkich uczestników akcji (1 kupon)

Uwaga! Uwaga!

Ze względu na pandemię COVID-19 nakrętek nie wnosimy do Szkoły. Wrzucamy je do pojemnika, który znajduje się obok kontenera na odpady komunalne przy kotłowni.  Do worka/torby z nakrętkami w widocznym miejscu „wrzucamy” kartkę z wpisem: imię, nazwisko, klasa.

Zbiórkę i transport zebranych korków organizują p. Marcel Hys oraz p. Barbara Niedźwiecka.

Marcel Hys